Osiągnięcia

Tutaj można się zapoznać z historią i najlepszymi osiągnięciami sekcji od 2004 r do aktualnego sezonu sportowego. Sekcja lekkiej atletyki może poszczycić się dużymi sukcesami – licznymi medalami Mistrzostw Polski, rekordami Polski  oraz zawodnikami, którzy byli powoływani do Kadry Narodowej Polski i reprezentowali nasz kraj na imprezach o randze europejskiej (Puchar Europy) i światowej (Mistrzostwa Świata) . Nasi zawodnicy ponadto zdobyli kilkadziesiąt medali Mistrzostw Międzywojewódzkich oraz Mistrzostw Śląska w różnych kategoriach.

• Troszkę historii

Początki Międzyszkolnego Klubu Sportowego Ustroń datują się na rok 2005 kiedy to Zarząd Klubu Sportowego Kuźnia podjął decyzję o zlikwidowaniu sekcji lekkiej atletyki.  W tym samym roku głównym inicjatorem powstania nowego klubu  był ówczesny trener lekkoatletów Marek Konowoł, który został Prezesem do 2012 roku.  Zadaniem MKS – u było prowadzenie działalności sportowo-rekreacyjnej we wszystkich placówkach oświatowych Miasta Ustroń oraz sekcji sportu kwalifikowanego w lekkiej atletyce, piłce siatkowej i plażowej oraz narciarstwa alpejskiego.
Sekcja lekkiej atletyki od 1984 roku organizuje najstarszy w Polsce cykliczny Miting skoku o tyczce – aktualnie pod nazwą  „Międzynarodowe Mistrzostwa Ustronia w skoku o tyczce o Puchar Burmistrza Miasta Ustroń”). W Ustroniu zostały również rozegrane jako pierwsze w kraju  zawody w skoku o tyczce kobiet.
Prekursorem i wspaniałym wychowawcą wielu medalistów kraju, reprezentantów Polski  na zawodach międzynarodowych  jest Marek Konowoł, który do tej pory społecznie wspiera działania sekcji i jest Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej.   W trakcie wieloletnich treningów  zawodnicy ustanawiali rekordy Polski, zdobywali medale Mistrzostw Polski. Wielu zawodników było powoływanych do Kadry Narodowej a także reprezentowało Polskę na zawodach międzynarodowych.  Podopieczna Marka Konowoła  – Martyna Cyganek – znalazła się w finale Mistrzostw Świata juniorów młodszych w Ostrawie , została rekordzistką Polski w skoku o tyczce a także wielokrotną  medalistką Mistrzostw Polski. Uzyskała również klasę mistrzowską w tej konkurencji.
Kolejną reprezentantką i rekordzistką Polski była Agata Bijok . Zawodniczka reprezentowała dwukrotnie kraj w finale Pucharu Europy , kilkukrotnie zdobywała medale Mistrzostw Polski w tym te z najcenniejszego złotego kruszcu.
Innymi zawodnikami zdobywającymi wielokrotnie medale Mistrzostw Polski byli :  Magdalena Molek , Patrycja Moskała, Aneta Molek  oraz Michał Kłoda. Więcej informacji w zakładce osiągnięcia zawodników.
Obecnie trenerem atletyki jest Magdalena Kubala. W Klubie aktualnie trenuje kilkudziesięciu lekkoatletów, którzy uprawiają skok o tyczce jak i skok wzwyż oraz 10-bój lekkoatletyczny.
Od 2010 roku w Klubie działają dwie sekcje: lekka atletyka oraz piłka ręczna.
Od 2012 roku Prezesem został Pan Leszek Szczypka  a V-ce Prezesem Pani Alina Kędzierska i Pan Piotr Bejnar.

• Osiągnięcia zawodników