2017-01-05

no comments

chamot

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZICZEK 2016

kinga-gorny-mistrzostwa-polski-mlodzikow-slubice-2017 dav

 

AWANS DO NAJLEPSZEJ ÓSEMKI W POLSCE , NOWE REKORDY ŻYCIOWE I 10 CM OD MEDALU .

Sezon letni w sekcji lekkiej atletyki zakończył udział dwóch zawodniczek MKS Ustroń w Mistrzostwach Polski U-16 w Słubicach 24-25 września. Na starcie wśród 14 najlepszych zawodniczek w skoku o tyczce w kategorii młodziczek stanęły Kinga Górny oraz Julia Musiał . Obie tyczkarki trenujące pod okiem Magdaleny Kubali , na głównej imprezie sezonu poprawiły swoje rekordy życiowe – skoczyły po 320 cm i uzyskały II klasę sportową. Tym wynikiem Julka uplasowała się na 6 miejscu a Kinga na 8 miejscu ze względu na większą ilość zrzutek . Do medalu zabrakło 10 cm. Z racji tego że dziewczęta są ,młodszym rocznikiem w tej kategorii przyszły rok zapowiada się bardzo obiecująco , gdyż wszystkie zawodniczki ,poza jedną były starsze i przechodzą do starszej kategorii. Na co dzień zawodniczki trenują na obiektach sportowych w Szkole Podstawowej nr 5 oraz nr 1 w Ustroniu. Ustrońskiemu klubowi została również przyznana dotacja z programu ministerialnego „KLUB” , dzięki której obie sekcje – lekkiej atletyki oraz piłki ręcznej wzbogacą się w sprzęt sportowy oraz otrzymały środki na dodatkowe zajęcia sportowe co pozwoliło między innymi odpowiednio przygotować się do startów i zakupić sprzęt sportowy.

 

Copyright 2015. All Rights Reserved.

×