2017-01-05

no comments

chamot

MAJA CHAMOT REKORDZISTKĄ POLSKI !!!

maja-chamot img_7229

 

REKORD POLSKI MAJKI I DWIE KWALIFIKACJE NA MISTRZOSTWA POLSKI

Końcówka sezonu zawodniczek MKS Ustroń należy do bardzo udanych . 3 września w Częstochowie na Ekstraklasie Seniorów – Maja Chamot w skoku o tyczce pobiła rekord Polski w kategorii dzieci starszych. Trenowana przez Magdalenę Kubalę zawodniczka, skoczyła 331 cm i poprawiła najlepszy wynik w Polsce o 6 cm . Wynik ten notabene należał do byłej zawodniczki – Martyny Cyganek , która również była wychowanką ustrońskiego klubu i skoczyła wtedy 325 cm.

Tydzień później nasze dwie zawodniczki uczestniczyły w Międzywojewódzkich Mistrzostwach młodzików w lekkiej atletyce i tam zwyciężyła Julia Musiał wynikiem 300 cm a Kinga Górny zajęła drugie miejsce skacząc 290 cm. Tym samym zakwalifikowały się do Mistrzostw Polski młodzików, które odbędą się 23-24 września w Słubicach. Będzie to ostatni start w sezonie2016 dla zawodniczek MKS Ustroń.

Klub poza głównym dofinansowaniem z Miasta Ustroń ,na dodatkowe zajęcia i sprzęt sportowy uzyskał w drugiej części sezonu wsparcie finansowe z ministerialnego programu „Klub” . Widać, że przyniosło to namacalne efekty w postaci dobrych wyników sportowych.

Copyright 2015. All Rights Reserved.

×